ads

29 Eyl 2011

Dünyanın En İlginç Çiçekleri - Vahşi Çiçekler


Çiçekleri hep iyi huylu, insanlığa yararlı türler olarak bildik. Bize en azından öyle öğretildi. Size göstereceğimiz bu 6 çiçek dünyanın en garipleri arasında.


1-Nepenthes Truncat


Etçil bitkiler arasında en insan canlısı ve evde yetiştirmeye uygun olanı. En büyük hobisi fare ve böcek yemek. Sevgilinize durumu açıklamayı unutmayın da dudağının yarısını çiçeğe kaptırmasın.2-Titanarum

Daha çok bilinen adıyla ceset çiçeği. Bu ismi almasındaki neden zaman zaman çiçek açtığı dönemlerde çevresine mide bulandırıcı berbat bir koku yayması. İki tane alıp üremelerini bile sağlayabilirsiniz.

3-Drakaeaglyptodon

Ceset kokusu kesmedi mi? O zaman size resimde gördüğünüz çekiç orkide isimli bitkiyi öneriyoruz. Çevreye öyle berbat bir çiğ et kokusu salar ki mahalledeki bütün eşek arıları açık pencereden eve üşüşebilir.

4-Cornus Canadensis

Huzurlarınızda yeryüzünün hız rekortmeni bitkisi. Uzaya giden bir mekikten tam 800 kat daha büyük bir G-Kuvveti ile yayıldığı iddia ediliyor. Bu süper alerjik bitki polenlerini tam altı metre uzağa fırlatabiliyor.

5-Phallaceae Fungus

Gördüğünüz gibi bu aslında bir mantar fakat doğa ana ona öyle bir şekil bahsetmiş ki sanki Sevgililer Günü'nde manitayı ağzı açık şok olmuş bir hale sokmak için özel olarak tasarlanmış. Huzurlarınızda penis mantar!

6-Orchid Mantis

Bitki gibi durduğuna bakmayın bu aslında bir böcek. Hem de etçil bir böcek. Evde sinek, böcek, arı ne varsa silip süpürür. Biraz steroid takviyesiyle bir adım ileri bile geçebilir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...